فناوری

SDXL توربو؛ پیشرفته ترین هوش مصنوعی برای تبدیل متن به تصویر

شرکت هوش مصنوعی Stability AI از عرضه SDXL Turbo خبر داد. این ابزار هوش مصنوعی نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در تبدیل متن به تصویر است و استاندارد جدیدی را برای تولید تصویر تعیین می کند.

برخلاف Bing Image Creator که مبتنی بر هوش مصنوعی OpenAI DALL-E 3 است، SDXL Turbo از تکنیکی به نام Adversarial Diffusion Distillation (به اختصار ADD) برای تولید تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کند و امکان تبدیل متن به متن فوری را ارائه می دهد. .

سازنده این ابزار هوش مصنوعی Stability AI با انتشار نظرE اعلام کرد:

SDXL Turbo با فناوری تقطیر دانش جدید به عملکرد پیشرفته ای دست می یابد که امکان ایجاد تصویر تک مرحله ای با کیفیتی بی نظیر را فراهم می کند و تعداد مراحل مورد نیاز را از 50 به تنها یک کاهش می دهد.


هوش مصنوعی پایداری ادعا می کند که مدل های مختلف تولید کننده تصویر، یعنی StyleGAN-T++، OpenMUSE، IF-XL، SDXL و LCM-XL را آزمایش کرده و SDXL Turbo را بهترین مدل تشخیص داده است. این مدل سریعتر و کارآمدتر از مدل های دیگر است که مراحل زیادی را برای تولید تصویر طی می کنند.

علاوه بر این، این شرکت Clipdrop، پلتفرم ویرایش تصویر خود را منتشر کرد که قدرت تولید تصویر در زمان واقعی SDXL Turbo را ادغام می کند. Clipdrop در حال حاضر به عنوان یک آزمایش بتا رایگان در دسترس است و با اکثر مرورگرها سازگار است. کاربران می توانند SDXL Turbo را منحصراً در Clipdrop آزمایش کنند.

از SDXL Turbo; جدیدترین هوش مصنوعی در تبدیل متن به تصویر در Tech Knock – اخبار دنیای فناوری. ظاهر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا