فناوری

OpenAI ترکیب هیئت مدیره را بدون حضور سرمایه گذاران تشکیل داد

طبق یک گزارش جدید، گفته می شود که OpenAI بدون در نظر گرفتن مکانی برای سرمایه گذاران خود مانند مایکروسافت، هیئت مدیره خود را تغییر داده است.

به گفته تکنوک، OpenAI هیئت مدیره خود را سازماندهی مجدد کرده است. اما فضایی را برای سرمایه گذاران بزرگ خود از جمله مایکروسافت، تریو کپیتال و خوسلا ونچرز رزرو نکرده است. علاوه بر این، منابع آگاه اعلام کرده اند که هیئت مدیره جدید هیچ برنامه ای برای در نظر گرفتن موقعیتی برای سرمایه گذاران خارجی ندارد. سرمایه گذارانی که صدها میلیون دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده اند.

نئووین گفته می شود که OpenAI، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سام آلتمن را هفته گذشته پس از اخراج انتقادی هیئت مدیره قبلی بازگرداند. هیئت مدیره جدید OpenAI شامل شخصیت های شناخته شده ای مانند لری سامرز وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، برت تیلور مدیر عامل سابق Salesforce و آدام دی آنجلو بنیانگذار Quora است.

مایکروسافت بزرگترین سرمایه گذار در OpenAI است و تا به امروز بیش از 10 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده است. Khosla Ventures همچنین یکی از سرمایه گذاران قدیمی در توسعه دهنده چت بات ChatGPT است. Thrive Capital همچنین یک دور مالی اخیر را رهبری کرد که OpenAI بیش از 80 میلیارد دلار ارزش داشت.

حرکت جدید OpenAI نشان می دهد که هیئت مدیره جدید آماده است تا بر ماموریت خود در توسعه هوش مصنوعی مفید به جای حداکثر کردن بازده برای سرمایه گذاران تمرکز کند. طبق گزارش های قبلی، کارمندان OpenAI معتقدند پیشرفت قابل توجهی در زمینه هوش مصنوعی داشته اند. با این حال، هنوز نگرانی های ایمنی وجود دارد.

در همین حال، برخی از تحلیلگران نیز متقاعد شده اند که تصمیم برای خروج سرمایه گذاران مهمی مانند مایکروسافت با یک چشم انداز بلندمدت گرفته نشده است. به عنوان حامی اصلی OpenAI، مایکروسافت تمایل دارد در برنامه های استراتژیک شرکت حرفی برای گفتن داشته باشد. به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی، OpenAI بر شرکت های انتفاعی نظارت دارد و بدون دخالت سهامداران تجاری می تواند با مشکلات زیادی روبرو شود.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، بر تغییراتی در هیئت مدیره OpenAI تاکید می کند و اعلام کرده است که می خواهد به هیئت مدیره بپیوندد. هفته گذشته، نادلا اعلام کرد: “ما تصمیم گرفته ایم که به طور رسمی با OpenAI کار کنیم و می خواهیم این کار را ادامه دهیم، و البته این به خود OpenAI بستگی دارد.” علاوه بر این، مایکروسافت چندین کارمند OpenAI را برای تشکیل تیم جدید هوش مصنوعی استخدام کرده است. برای تشکیل اطلاعات شرکت

پست «OpenAI بدون حضور سرمایه گذاران ترکیب هیئت مدیره را تشکیل داد» اولین بار در Tech Knock – اخبار دنیای فناوری ظاهر شد. ظاهر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا